Infolinia:
tel. (83) 343 87 82, kom. (0) 577 708 800

Ubezpieczenie szyb w aucie. Poznaj argumenty za tym, żeby je kupić


Wystarczy nieco większy kamień, który odskoczy od koła innego pojazdu lub zwykły chuligański wybryk, aby narazić właściciela pojazdu na wydatki związane z wymianą szyby. Można za nią zapłacić z własnej kieszeni lub utracić zniżki z AC, albo zdecydować się na dodatkową polisę - ubezpieczenie szyb.Czym jest ubezpieczenie szyb ? 

Ubezpieczenie szyb to rodzaj dodatkowego ubezpieczenia samochodowego, które właściciel danego pojazdu może kupić zarówno wraz ze zwykłym OC, jak i Autocasco. Polisa ta gwarantuję przez towarzystwo pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Należy jednak pamiętać, że w przypadku konieczności wymiany szyby czołowej, niewielki procent kosztów całej naprawy musi pokryć z własnej kieszeni właścicieli samochodu. 
Najczęściej ochroną nie są objęte szyberdachy, szyby panoramiczne oraz lusterka. Warto jednak pamiętać, że kwestię tę każdy ubezpieczyciel reguluję samodzielnie.  Dobrze więc zapoznać się ze szczegółami zawartymi w ogólnych warunkach ubezpieczenia, przed zakupem polisy. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie szyb ? 
Zachowanie zniżek AC

W ramach ubezpieczenia autocasco można naprawić każdą szkodę, jaka powstała na danym pojeździe. Będzie to jednak związane z podniesieniem składki za tę polisę na kolejny rok. Każde wypłacone z AC odszkodowanie sprawia, że właściciel pojazdu traci 10-20 % wypracowanych zniżek, w zależności od towarzystwa. Nie ma znaczenia rodzaj szkody. Liczy się jedynie to, że w ramach polisy zostało wypłacone świadczenie. 
Wykupując ubezpieczenie szyb, właściciel samochodu gwarantuje sobie zachowanie obecnych zniżek, jeśli zostanie zmuszony do naprawy bądź wymiany szyb w swoim aucie. Całość odszkodowania zostanie wypłacona z osobnej polisy, która w żaden sposób nie łączy się z ubezpieczeniem autocasco i nie spowoduje utraty wypracowanych ulg. Polisa pokrywa niemal wszystkie koszty wymiany szyb 

Wymiana stłuczonej szyby bocznej w nowym samochodzie może niekiedy kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Z podobną sytuacją można się spotkać w przypadku samochodów rzadkich lub takich, do których części i elementy bardzo ciężko dostać. Posiadanie ubezpieczenia szyb w takim przypadku będzie nieocenione. 

Polisa ta zapewnia pokrycie  wszystkich kosztów - zarówno samej szyby oraz jej zamontowania, czyli robocizny. Wyjątkiem jest jedynie wymiana szyby czołowej. W tym przypadku, której właściciel pojazdu porywa część kwoty wystawionej na fakturze przez warsztat z własnej kieszeni. Naprawa i wymiana innych szyb, tylnej oraz bocznych, jest całkowicie pokrywana z polisy ubezpieczeniowej.Kwota ubezpieczenia jest niewielka

Koszt zabezpieczenia szyb w danym samochodzie nie będzie większy niż kilkadziesiąt złotych. Po podwyżkach cen OC wielu kierowców szuka dodatkowych oszczędności i rzadko kiedy decydują się oni na dopłatę choćby kilkunastu złotych. Warto to jednak dobrze przemyśleć 
Koszt napraw i wymiany szyb w samochodzie może być spory zwłaszcza jeśli trzeba to zrobić więcej niż raz w roku. Wpłacając ledwie kilkadziesiąt złotych właściciel pojazdu ma pewność, że nie będzie musiał pokrywać kosztów naprawy szyb z własnej kieszeni, oprócz niewielkiej kwoty za wymianę szyby czołowej. W kalkulatorze OC AC NNW ASSISTANCE znajdziesz najlepszą ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, które dadzą Ci pewność i komfort psychiczny.