Infolinia:
tel. (83) 343 87 82, kom. (0) 577 708 800

Mamy wiosnę, a Ty masz ubezpieczenie na motocykl ?


Zaczęła się wiosna, a razem z nią sezon motocyklowy. Pamiętaj o ważnym ubezpieczeniu OC na swój jednoślad.1. Czy ubezpieczenie OC jednośladu jest konieczne na cały rok?

  W związku z tym, że swojego motocykla używamy w sezonie od początku wiosny do końca jesieni, można by pomyśleć, że nie rozsądnym jest wykupienie polisy OC na cały rok. Jak się jednak okazuję, firmy ubezpieczeniowe, nie pozwalają wykupić polisy OC na konkretne miesiące dla jednośladu.
  Motocykl bądź też skuter podlega takiemu samemu obowiązkowi ubezpieczenia OC jak samochód, musi być ono wykupione na cały rok. Jeśli kupiłeś motocykl z aktualną polisą OC, pamiętaj, że ważna jest do końca trwania umowy i nie jest automatycznie przedłużana na kolejny rok zgodnie z nowelizacja ustawy OC z 2013r. Sam musisz ją przedłużyć w tej firmie, bądź też wykupić nowe Ubezpieczenie OC.
  Pamiętaj jednak, że inaczej wygląda to w sytuacji kupienia motocykla w salonie. Nie możesz wyjechać z salonu za nim nie wykupisz ubezpieczenia OC.  2. Koszty za brak ubezpieczenia OC na motocykl.

  Jeśli w 2017r. przeoczysz termin ubezpieczenia swojego motocykla, musisz liczyć się z następującymi wydatkami : 

  - 130zł, gdy nie będziesz posiadał aktualnego ubezpieczenia OC do 3 dni,
  - 340zł, gdy nie będziesz posiadał aktualnego ubezpieczenia OC od 4 do 14 dni,
  - 670zł, 
  gdy nie będziesz posiadał aktualnego ubezpieczenia OC powyżej 14 dni.  3. Czy wyrobione zniżki za ubezpieczenie OC na samochód, przechodzą na motocykl?

  Jeżeli posiadałeś i posiadasz dalej ubezpieczenie OC na samochód i w trakcie trwania tego ubezpieczenia nie wydarzyła się, żadna szkoda z Twojej winy, wówczas zniżki uzyskane z polisy za samochód będą uwzględnione przy wkupieniu Ubezpieczenia OC na jednoślad. Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie towarzystwa przenoszą zniżki 
  z motocykla na samochód. Polityka przyznawania zniżek jest różna w każdej firmie. Mogą przenieść wszystkie zniżki jak również tylko ich część. Na przykład firmy takie jak PZU, InterRisk czy Warta, przenoszą wszystkie uzyskane zniżki z motocykla o poj. większej jak 125 cm. Nie przenoszą jednak w ogóle z motorowerów czy motorynek.


  4. Czy można wykupić ubezpieczenie AC na motocykl ? 

  Większość firm nie robi problemów z wykupieniem polisy OC i AC na jednoślad. Aby wykupić polisę należy zgłosić się do agenta w celu wyszukania najkorzystniejszych warunków ubezpieczenia, oraz w późniejszym etapie na oględziny motocykla.  Jeśli masz pytania bądź wątpliwości skontaktuj się z Twoim Doradcą aby dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia.

  http://www.szewczuk-ubezpieczenia.pl/

  Kamil Szewczuk 
  510 789 345
  e-mail : k.szewczuk@szewczuk-ubezpieczenia.p
  l