Infolinia:
tel. (83) 343 87 82, kom. (0) 577 708 800

Pojazd z LPG będzie miał wyższą składkę.Jesteś właścicielem auta z instalacją LPG? Przygotuj się, że możesz zapłacić znacznie więcej za polisę OC, niż gdybyś chciał ubezpieczyć takie samo auto jak Twoje tyle, że bez instalacji LPG, czyli na samą benzynę.  Wynika tak z odpowiedzi ministra finansów na interpelację poselską Mirosławy Nykiel z Platformy Obywatelskiej.

Raport zastrzega, że kalkulacja wysokości składek ubezpieczeniowych znajduję się poza jego właściwością, więc informacje uzyskał od organizacji samorządu ubezpieczycieli, czyli Polskiej Izby Ubezpieczeń.PIU zaś wskazała, że większość ubezpieczycieli nie traktuje instalacji gazowej jako parametru wykorzystywanego do stosowania zwyżki składki. Niektórzy przedsiębiorcy jednak - rzeczywiście - biorą to pod uwagę. Czyżby, jak sugeruję posłanka Nykiel, dyskryminowali tych, którzy mniej wydają na paliwo?
Powód jest prozaiczny. Otóż ubezpieczyciele w kalkulacji składki ubezpieczeniowej biorą pod uwagę przewidywany 
roczny przebieg pojazdu. A z wszelkich gromadzonych danych i statystyk wynika, że auto z instalacją LPG jest intensywniej wykorzystywane przez Polaków niż to napędzane benzyną, hybrydowe lub zasilanie elektrycznie.
Szewczuk Sp. z o.o. zaprasza na przeliczenie składki na ubezpieczenie komunikacyjne dla samochodów z LPG na ulicę Zamkowa1a/28, 21-500 Biała Podlaska, bądź też pod nr telefonu + 48 577 708 800