Infolinia:
tel. (83) 343 87 82, kom. (0) 577 708 800

Polskie służby gotowe na koronawirus


Wszystkie polskie służby w pełnej gotowości na wypadek wystąpienia koronowirusa w Polsce. Z należytą starannością prowadzone są wszystkie działania, aby uniemożliwić pojawienie się koronowirusa w naszym kraju, a także aby zatrzymać jego ewentualne rozprzestrzenianie się - zapewnia premier Mateusz Morawiecki.

 

Wszystkie polskie służby są gotowe, wyposażone w wiedzę, materiał i procedury na wypadek pojawienia się w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa – informował na poniedziałkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Podkreśla, iż zostały podjęte wszystkie możliwe działania by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

Wszystko to, co należy zrobić w takim momencie, w jakim jesteśmy, żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się, ewentualnemu pojawianiu się tego wirusa w Polsce – jest robione” – zapewniał premier. Dodał również, że jest w stałym kontakcie z prezydentem, Andrzejem Dudą i stale jest on informowany o ryzyku związanym z pojawieniem się koronawirusa w naszym kraju.

 

Dwa laboratoria pracują pełną parą, a sześć kolejnych jest przygotowywanych do uruchomienia, chociaż na dzień dzisiejszy nie ma takiej potrzeby – informował premier.  Nadmienił ponadto, iż „chcemy jednak być przygotowani, nawet nadmiarowo można powiedzieć, na wszelki wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce i gdyby pojawił się u większej ilości osób.

 


Powroty rodaków z zagranicy

 

Podejmuje się też odpowiednie działania w związku ze wzrostem liczby zachorowań wywołanych koronawirusem we Włoszech. Premier zapewnia, że Polacy powracający z ferii zimowych z Włoch lub rejonów bliskich tym, w których wykryto groźnego wirusa dostaną odpowiednią „pigułę informacyjną”. Pomocne mają być również komunikaty SMS-owe, informujące jak zachować się w razie wystąpienia niepokojących objawów.

Dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy z wakacji, misji dyplomatycznych czy gospodarczych, czy po prostu od znajomych, przygotowaliśmy komunikaty SMS-owe, w których przekażemy odpowiedni zasób informacji jak należy się zachowywać, jakie objawy mogą świadczyć o tym, że koronawirus wystąpił lub nie i czego należy się wystrzegać” – podkreśla premier.

 


Koronawirus a ubezpieczenie

 

Pomimo, że wiele towarzystw nie przewidziało w swoich polisach koronawirusa niektóre z nich przychylają się w stronę zagrożonych klientów.


Chociażby polisy towarzystwa AXA pomogą w przypadku zachorowania na koronawirusa. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie – nie ma znaczenia kiedy doszło do zakażenia, AXA pokrywa koszty nagłego zachorowania w podróży. Podkreśla jednak, że posiadacze polis AXA powinni najpierw skontaktować się z Centrum Alarmowym pod numerem +48 (22) 575 90 80, aby otrzymać pomoc bezgotówkową.


Generali również postanowiło świadczyć pomoc dla poszkodowanych z powodu zakażenia koronawirusem. „Podjęliśmy decyzję o pokryciu kosztów leczenia i Assistance zachorowań na koronawirus do sum ubezpieczenia zawartych w polisie” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie towarzystwa. Ponadto ochrona ubezpieczeniowa będzie ważna pomimo zapisów w OWU podróżnych Generali i Proama.


Po więcej szczegółów dotyczących warunków świadczenia usług zachęcamy do kontaktu.