Infolinia:
tel. (83) 343 87 82, kom. (0) 510 789 345

Ubezpieczenie dziecka typu posag - pewna przyszłość Twoich pociech.

ubezpiczenie dziecka posag szewczuk ubezpieczenia

Każdy odpowiedzialny rodzic martwi się o przyszłość swoich pociech. Jest pewien sposób, dzięki któremu możemy zapewnić dobry start w dorosłe życie naszego dziecka i jednocześnie ułatwić sobie oszczędzanie. Jest to ubezpieczenie typu "posag".


Oczywiście ciężko jest myśleć o dorosłym życiu naszego dziecka, jeśli ono jeszcze często leży w przewijaku. Niestety czas płynie nieprzerwanie i nasz brzdąc w końcu będzie musiał stanąć na własnych nogach. Aby ułatwić mu pójście na studia, organizacje wesela, a może zakup pierwszej nieruchomości potrzebny jest niemały budżet, a wieloletnie oszczędzanie do najłatwiejszych nie należy. Na szczęście ubezpieczenie dziecka typu posag stwarza wygodne możliwości. Decydując się na to rozwiązanie sam decydujesz ile Twoje dziecko dostanie pieniędzy i kiedy (w momencie skończenia 18 lub 25 lat), a im wcześniej zaczniesz oszczędzać - tym mniejsze składki miesięczne.


Jak dokładnie to działa?

Ubezpieczenie dziecka posagowe polega na comiesięcznym (czasem również w innych okresach, np. co kwartał) wpłacaniu określonej sumy. Wysokość składki jest uzależniona od kilku czynników w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Czas trwania i wysokość sumy wypłacanej dziecku są jednymi z ważniejszych, jednak wysokość składki może zależeć również od wieku osoby wykupującej ubezpieczenie.
Dużym plusem tego typu oszczędzania na przyszłość naszych brzdąców jest to, że pewne towarzystwa gwarantują przejęcie opłacania składek w momencie śmierci lub ciężkiej choroby osoby ubezpieczającej.Na co zwrócić uwagę?

Każde towarzystwo ma inne dodatki i plusy. Oprócz samej wysokości składki warto zobaczyć co jest w tzw. "pakiecie" i na jakich zasadach funkcjonuje sama polisa, np.:
  • w jakich sytuacjach towarzystwo nie wypłaci świadczeń
  • czy istnieje możliwość czasowego zawieszenia opłaty składek
  • czy są pobierane dodatkowe opłaty w momencie zerwania umowy
  • w jakim okresie można zrezygnować z polisy
  • czy istnieje możliwość rozszerzenia zakresu ochrony


Zalety ubezpieczenia dziecka typu posag

  • jest zwolnione z podatku od dochodów kapitałowych
  • może być wykupione nie tylko przez rodziców, czy prawnych opiekunów dziecka (w zależności od towarzystwa)
  • w przypadku śmierci rodzica opłacanie składek może przejąć towarzystwo ubezpieczeniowe
  • elastyczne regulowanie wysokości opłacanych składek (zależnie od towarzystwa)


Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, którą ofertę wybrać - skontaktuj się z nami. Pomożemy dostosować ofertę do Twoich potrzeb!